Memoriał Bronisława Szwarca w Poznaniu – 2024!
10 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w biegu ku pamięci Bronisława Szwarca. Zawody zgromadziły 2000 uczestników z całego powiatu Poznańskiego, a w naszych kategoriach od 180 do 250 biegaczy.
Na zielonych terenach Polany Harcerza przy Jeziorze Malta aż 34 uczniów reprezentowało ESAE Olimpijczyk stając na starcie biegu. Pogoda dopisała, a bardzo dobre warunki biegowe dodatkowo cieszyły naszych zawodników. Nas dodatkowo cieszyła frekwencja :)
Uczestnicy z roczników 2011 i 2012 mieli okazję zmierzyć się na dystansie 1000 metrów, podczas gdy ich młodsi koledzy i koleżanki rywalizowali na dystansie 800 metrów. Dla niektórych debiut, dla innych sprawdzian formy - wszyscy pokazali determinację i poradzili sobie z dystansem z czego bardzo się cieszymy !

Najlepszy wynik wśród dziewcząt i wszyskich Olimpijczyków, uzyskała Emilia Gilewska, która zdobyła 5 miejsce w kategorii miasto Poznań. Najlepszy wynik wśród chłopców odnotował Konrad Sowa, zajmując 23 miejsce.

Brawo dla wszystkich, dziękujemy uczestnikom, nauczycielom oraz trenerom za wsparcie i zaangażowanie. Uśmiechy i atmosfera zrobiły swoje
Ćwiczymy dalej i już planujemy kolejne starty !