Obóz językowy na Malcie, tej wyspie na Morzu Śródziemnym. ;)

Malta, mimo swojej niewielkiej powierzchni porównywalnej do Krakowa, zaskakuje licznymi miejscami, które warto odwiedzić. Są to zarówno wszechobecne zabytki i ciekawa architektura jak i przepiękne krajobrazy i widowiskowe klify.

Większość zajęć językowych odbyła się w klimatyzowanym budynku, a część została przeprowadzona jako gra terenowa, podczas której uczniowie musieli czytać i rozmawiać z napotkanymi ludźmi - oczywiście po angielsku :) Dopełnieniem było zwiedzanie Valletty z anglojęzyczną pilotką, rodowitą Maltanką.

Uczestnicy różnili się poziomem entuzjazmu do nauki języka - szkoła na wakacjach to trudne wyzwanie,  ale wszyscy byli zgodni, że pogoda, morze i krajobrazy były cudowne. Hotel z basenem na dachu podobno też był niezły w opinii wszystkich uczestników obozu.

Ten wyjazd to nie tylko nauka języka, ale też atrakcje w postaci plażowania, zabawy w ciepłym morzu i degustacji tradycyjnych potraw i produktów Maltańskich. Widzieliśmy latającego delfina (dowód na zdjęciach) i inne egzotyczne dla nas zwierzęta. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych informacji z historii i współczesności Malty (wiedzieliście, że na Malcie prawdopodobnie lądowali kosmici? ).

Byliśmy na wyspie Gozo i pływaliśmy łódeczkami Luzzu. 

Podczas wyjazdu zabrakło tylko jednego… deszczu… ale w tym terminie podobno trzeba mieć bardzo dużo “szczęścia”, żeby go na Malcie zobaczyć. Może następnym razem :D

Zobaczcie małą część zdjęć w załączonej galerii. Pełna relacja zdjęciowa na naszym FB: https://www.facebook.com/OlimpijczykPoznan

Dziękujemy Centrum Sportu i Rekreacji za świetną organizację wyjazdu!