Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i ten właśnie to coś robi.

Te słowa Alberta Einsteina są mottem przewodnim naszego przedszkola od jego początków, czyli od roku 1993. Nasze przedszkole to organizm, w którym wszyscy wzrastamy i rozwijamy się. Uczymy się od siebie nawzajem – mały od dużego, duży od małego. Poznajemy świat przez działanie i doświadczenie!

OLIMPIJCZYK
to my wszyscy!
Tutaj każdy uczy się od siebie nawzajem.
Mały do dużego, a duży od małego. Nie nudzimy się!
Poznajemy świat przez działanie i doświadczanie!

Od 29 lat tworzymy dobre i przyjazne miejsce, w którym najbardziej liczą się relacje i wartości.

Nasza placówka powstała w 1993 roku jako Prywatne Przedszkole "Olimpijczyk”. Miejsce, w którym rozpoczynaliśmy pracę z dziećmi, miało  istotnie bajkową oprawę: dzieci bawiły się, uczyły i wypoczywały w przepięknych, drewnianych domkach na terenach rekreacyjno–sportowych T.S. „Olimpia” przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu. Po czterech latach radości z poznawania świata, wspólnie z rodzicami stworzyliśmy wizję Szkoły  Podstawowej „Olimpijczyk”. W 1997 roku na bazie grupy sześciolatków żegnającej przedszkole powstała jej pierwsza klasa, a następnie gimnazjum. W 2000 roku dzięki, zaangażowaniu rodziców, dyrekcji i nauczycieli, został wybudowany  przepiękny budynek z przeznaczeniem na przedszkole, szkołę podstawową i gimnazjum.